top of page

Ders İçerİğİmİz

Değerler eğitimi olarak haftada bir gün hafız talebeler İçin ayrı yüzüne talebeler için ilmihal derslerimiz olmaktadır ve yine haftada bir gün hem hafız talebelerimiz için hem de yüzüne talebelerimiz için siyer derslerimiz olmaktadır. Bu derslerimizi Zeynel Abidin Camii İmam Hatibi Hamdullah Yazıcı hocamız takip etmektedir.

Haftada bir gün hem hafız talebelerimiz için hem de yüzüne talebelerimiz için Risale-i Nur derslerimiz yapılıyor. Dersimizi  Seyit Arda hocamız takip ediyor. Aynı zamanda her gün öğle namazından sonra yine Seyit Arda hocamız tüm talebelerimize "iman hakikatleri" dersleri yapmaktadır. Haftada bir gün hem hafız talebelerimiz için hem de yüzüne talebelerimiz için "adab-ı muaşeret" derslerimiz olmaktadır. Bu dersimizi Emin Bali hocamız takip etmektedir. Zaman zaman eğitimci araştırmacı ve akademisyen hocalarımız kursumuzda ki taleplerimize seminerler vermektedir. 

Okul Hayatının Devamı

Biz Kur'an Kursumuza 5. 6 ve 7. sınıf talebelerinin kayıtlarını alıyoruz. Öğrencilerimiz, Büyükçekmece İmam Hatip Ortaokulu'na kaydediyoruz. Bu şekilde hafızlık yaparken ortaokul diploması alabiliyorlar. Yine haftada iki gün ve iki saat olmak üzere talebelerimiz, takviye dersleri için "Bera Eğitimi Kurumları"na devam ediyorlar. Bu şekilde talebelerimiz hem hafız olurken hem de okul derslerinden geri kalmamış oluyorlar.

Müfredat

book-g6fdce42e8_1920.jpg

Elif Cüzü

Dönemi

sidik-kurniawan-WXKW-lLo7B0-unsplash.jpg

Kur'an-ı Kerim Yüzüne Dönemi

masjid-pogung-dalangan-kUzYKihcK9I-unsplash.jpg

Hafızlığa Hazırlık Dönemi

timothy-eberly-yuiJO6bvHi4-unsplash.jpg

Güz Dönemi Günlük Programı

joel-holland-TRhGEGdw-YY-unsplash.jpg

Bahar Dönemi Günlük Programı

bottom of page